0%

ریجکت ویزای شینگن

/ریجکت ویزای شینگن
ریجکت ویزای شینگن2018-10-22T15:21:53+00:00

دلایل ریجکت ویزای شینگن

ریجکت ویزای شینگن
ریجکت ویزای شینگن

ریجکت ویزای شینگن می تواند کابوس هر مسافر اروپایی باشد. ریجکت ویزا می تواند دلایل متعددی داشته باشد. در این مطلب قصد داریم به معرفی ، برسی و رفع مشکلات ریجت ویزای شینگن به پردازیم تا بتوانیم شانس دریافت ویزای شینگن را به حداکثر برسانیم. شایان ذکر است ریجکت شدن درخواست ویزای شینگن می تواند عواقب بسیار بدی داشته باشد و برای مراجعات بعدی و دریافت ویزای دیگر کشورها امتیاز منفی محسوب شود.

با ما همراه باشید تا با عوامل اصلی ریجکت ویزای شینگن آشنا شوید و با برسی آنها شانس دریافت ویزای شینگن خود را افزایش دهید. سعی کریدم با مثال هایی ساده موارد را توضیح دهیم. درپایان اگر می توانید ما و دیگران در تجربیات خود سهمی کنید و وارد بحث و گفتگو شوید:

 1. اسناد جعلی جهت دریافت ویزای شینگن : ان دسته از مسافرین که برای دریافت ویزای شینگن خود و کاهش هزینه های خود اقدام به ارائه اسناد جعلی می نمایید عواقبتی به جز ریجکت ویزای شینگن خود ندارند شاید در گذشته دور برخی از اسناد را به صورت سوری می توانستید به سفارت ارائه کنید ولی امروز با سیستم های استعلام دیگر این امکان وجود ندارد پس بهتر است با تهیه بلیط ، رزرو هتل و بیمه مسافرتی از آژانسهای معتبر احتمال رد شدن ویزای شینگن خود را کاهش دهید
 2. اقدامات جنایی قبلی و کنونی :شرایط و اقدامات متقاضی ویزای شینگن  در گذشته و حال نقش بسیار مهمی در تصمیم گیری افسر کنسولی در مورد صدور و یا رد ویزای شینگن دارد. در مواردی که تهدیدی برای سیاست عمومی، امنیت داخلی یا ثروت عمومی منطقه شینگن (به عنوان مثال تروریسم، مواد مخدر، سوء استفاده از کودکان، اعتیاد، سایر جرایم جدی) تلقی می شود درخواست ویزای شینگن رد می شود.
 3. هدف سفر به خوزه شینگن : هدف سفر یکی از اساسی ترین پارامترهای دریافت ویزای شینگن محسوب می شود در صورتی که شما نتوانید هدف اصلی سفر خود را مشخصا اعلام نمایید احتمال رد درخواست ویزای شما بسیار بالا می باشد. مثلا : شما درخواست ویزای توریستی می دهید و برنامه سفر شما در یک شهر صنعتی می باشد که به هیچ وجه جاذبه توریستی ندارد از نظر افسر کنسولگری هدف شما از سفر تجارت می باشد به همین دلیل با درخواست ویزای توریستی شما موافقت نمی شود.
 4. توضیح ناکافی برای شرایط اقامت : ناتوانی در ارائه اسناد و مدارک در مورد هدف از سفر و اقامت در منطقه شنگن و همچنین عدم انطباق اشتغال و صلاحیت حرفه ای با وضعیت مالی ارائه شده  و از دست دادن دوره درخواست ویزا در انطباق با برنامه سفر ارائه شده می تواند دلیل خوبی برای رد درخواست شما باشید. مثلا: شما هتل ۵ ستاره تاپ را برای اقامت خود معرفی می کنید که این هتل بسیار گران قیمت میباشد و با مدارک درآمدی و وضعیت مالی شما همخوانی ندارد پس مطمئنا درخواست شما رد خواهد شد.
  دلایل ریجکت ویزا

  دلایل ریجکت ویزا

 5. پاسپورت آسیب دیده : اگر گذرنامه شما از شرایط ظاهری خوبی برخوردار نباشد و یا داری صفحات مخدوش و مهر های پاک شده باشد و حتی اگر دارای صفحات مفقود شده باشد به احتمال زیاد درخواست ویزای شینگن شما رد خواهد شد.
 6. پاسپورت نامعتبر : این یکی از دلایل عمده رد درخواست ویزا می باشد که متاسفانه خیلی کم مورد توجه قرار می گیرد و یا مسافرین از آن غافل می شوند برای درخواست ویزا باید دارای گذرنامه معتبر باشید
  1. گذرنامه معتبر به این معناست که باید دارای اعتبار کافی باشد حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر و ۳ ماه اعتبار از پایان سفر شما این نکته خیلی مهم هست چون در صورت دریافت ویزا ممکن است در زمان خروج از کشور و یا ورود به حوزه شینگن به مشکل جدی برخورد کنید.
  2. گذرنامه باید دارای حد اقل دو برگه خالی و بدون مهر باشد. جهت چسباندن ویزای شینگن و مهرهای ورود و خروج
  3. تصویر گذرنامه خیلی قدیمی باشد و یا به دلیل عمل های زیبایی با ظاهر متقاضی تفاوت زیادی داشته باشد.
 7. فقدان برنامه و هدف سفر : نداشتن برنامه سفر مناسب می تواند به ضرر شما تمام شود. قبل از ارسال درخواست حتما طرح مناسبی از خود را در منطقه شنگن ارائه دهید چون موارد زیر می تواند منجر به ریجکت ویزای شینگن شما شود
  1. ستفاده از سفارت اشتباه از منطقه شنگن (که نمی توانند به تعیین مقصد اصلی سفر خود در منطقه شنگن کمکی کنند) مثلا: شما از سفارت فرانسه درخواست ویزای ۱۴ روزه می دهید در صورتی که فقط ۲ روز در فرانسه اقامت دارید و مابقی را در ایتالیا هستید از نظر کنسولی شما بیاد از کشور ایتالیا درخواست ویزا کنید.
  2. قادر نبودن به اثبات رزرو داشتن محل اقامت برای هر شب اقامت در منطقه شنگن برای مثال رزرو شما سوری بوده و یا سفارت از شما درخواست واچر هتل روی سربرگ هتل را می کند ولی شما قادر نیستید آن را ارائه نمایید.
  3. قادر نبودن به ارائه بلیط پرواز رزروی برای هر متقاضی (هنگام سفر گروهی) مثلا شما برای یک گروه درخواست ویزا کرده اید ولی نمی توانید تمام بلیط ها را تهیه کنید
 8. نامه رسمی و نامه مرجع نامعتبر : یک دیگر از دلایل ریجکت ویزا نامه رسمی که مورد تصدیق نباشد به شرح ذیل
  1. عدم ارائه یک نامه رسمی در سربرگ اصلی با آدرس شرکت و یا نویسنده آن
  2. ارائه نامه رسمی که سه ما از تاریخ صدور آن گذشته باشد.
  3. ارائه یک نامه رسمی که مهر و امضای نویسنده نامه نداشته باشد. مثلا: شما داریا گواهی اشتغال به کار نیستید و شخصی برای شما گواهس اشتغال به کار صادر می کند که با دیگر مدارک شما همخوانی ندارد و یا در زمان ارائه به سفارت از زمان صدور نامه بیش از ۹۰ روز گذشته باشد منجر به رد درخواست ویزای شینگن شما می شود
 9. عدم اثبات توانایی امرار معاش : یکی مهمترین دلایلی که سفارت یا کنسولگری کشورهای شنگن حاضر به ارائه ویزا نیستند، عدم اثبات امرار معاش کافی در طول مدت اقامت در منطقه شنگن است یعنی اگر متقاضی نتواند اثبات کند در طول مدت اقامت در شنگن، می تواند امرار معاش کافی داشته باشد، درخواست وی رد خواهد شد. چنین مواردی که عدم امرارمعاش را ثابت می کنند شامل موارد زیر است :
  1. عدم ارائه صورت های مالی بیشتر از یک ماه از تاریخ صدور آن
  2. عدم ارائه بیانیه ای از حساب جاری خود (ارائه اظهارات کارت اعتباری)
  3. نداشتن بودجه کافی در صورتهای مالی ارائه شده
  4. عدم ارائه چک مسافرتی معتبر
  5. مثلا: شما برای یک سفر ۱۴ روزه برنامه ریزی کردید ولی مدارک مالی شما نشان می دهد که شما نمی توانید بیش از ۳ روز در حوزه شینگن اقامت داشته باشید با توجه به هزینه های بالای سفر و درآمد پایین شما
 10. سند ازدواج یا تولد غیر قابل قبول : برای اخذ ویزای شنگن باید گواهی تولد یا ازدواج ارائه شود در غیر این صورت هر کدام از موارد زیر را داشته باشد، درخواست شخص رد خواهد شد .
  1. عدم ارائه گواهی تایید شده توسط مقامات رسمی، به عنوان مثال وزارت كشور
  2. عدم ارائه گواهی به زبان غیر انگلیسی ترجمه توسط مترجم مجاز
  3. عدم اثبات گواهی مدنی (ارائه یک سند مذهبی)
  4. عدم توانایی در ارائه گواهی پدر و مادر کودک
   رد ویزای شینگن

   رد ویزای شینگن

 11. بیمه مسافرتی نامعتبر : عدم ارائه پوشش بیمه مسافرتی مناسب برای مدت زمان اقامت در منطقه شنگن از دلایل در درخواست ویزای شنگن است.
  1. عدم امکان تامین یک پوشش بیمه مسافرتی در مقدار پیش بینی شده.
  2. ارائه یک بیمه مسافرتی که کشور مقصد آن را پوشش نمی دهد.
  3. عدم توانایی در ارائه بیمه مسافرتی که سیاست معتبر در سراسر منطقه شنگن داشته باشد.
  4. ناتوانی برای نشان دادن یک بیمه مسافرتی که کل روز از سفر در منطقه شنگن را پوشش دهد
  5. مثلا: شما برای یک سفر ۱۴ روزه یک بیمه ۷ روزه تهیه می کنید و یا یک بیمه با پوشش پایین خریداری کرده اید. در حال حاظر حداقل پوشش بیمه مسافرتی برای حوزه شینگن ۳۰٫۰۰۰ یورو می باشد. البته تفاوت قیمت آن با بیمه ۵۰٫۰۰۰ بیسار ناچیز می باشد
 12. نداشتن سفر قبلی به خارج از ایران : این مورد را نمی تواند دلیل اصلی برای ریجکتی ویزای شینگن لحاظ کرد ولی تجربه نشان داده گذرنامه های خالی و ضعیف شانس بسیار کمی برای دریافت ویزای شینگن دارند
 13. عدم تکمیل فرم ویزای شنگن : در صورتی که فرم درخواست خود را به درستی تکمیل نکنید و یا ناقص باشد حتما ویزای شما رد خواهد شد پس در پر نمودن درخواست دقت لازم را مبذول کنید.
 14. عدم ارائه مدرک محل اقامت : در زمان درخواست ویزای شینگن شما باید مخل اقامت خود را مشخص کنید و در طوب سفر باید داری اقامت گاه باشید. موارد زیر باعث ریجکت درخواست شما می شود:
  1. عدم ارائه  رزرو هتل
  2. عدم ارائه دعوت نامه از میزبان (عدم اثبات حمایت)
  3. عدم ارائه مدارک و شواهد یک تور از پیش پرداخت شده
 15. وضعیت نامساعد ویزای شنگن : یکی از مواردی که می تواند موجب ریجکت ویزای شما شود وضعیت نا مساعد درخواست ویزای شماست که خارج از چارچوب کاری سفارت می باشد مثلا: درخواست اقامت بیش از حد تاریخ سفر بسیار نزدیک در این حالت پرونده شما بدون برسی رد می شود
  ریجکت ویزای شینگن

  ریجکت ویزای شینگن

 16. مطابق نبودن تاریخ سفر : در صورتی که تاریخ سفر درج شده در فرم سفارت با مدارک سفر شما از جمله رزرو هتل و بیمه مسافرتی همخوانی نداشته باشد ویزای شما رد می شود
 17. عدم ارائه بلیط پرواز معتبر : برخی از سفارت ها در زمان در خواست از شما درخواست ررو بلیط می کنند برخی دیگر هم بلیط صارد شده کم توجهی به این نکته شانس دریافت ویزای شما را کاهش می دهد
 18. عدم امکان ارائه دعوت نامه معتبر : در صورتی که قصد سفر تجاری دارید باید دارای یک دعوت نامه تجاری معتبر باشید، همچنین برای شرکت در همایش ها و نمایشگاه ها دعوتنامه معتبر الزامیست در صورتی که توریستی اقدام می کنید رزرو هتل و بلیط معتبر از الزامات دریافت ویزای شیتگن می باشد.
 19. داشتن الارت در محدوده شینگن : اگر قبلا ویزای شینگن داشتید و در زمان خود مرتکب خلاف و اقامت بیش از حد مجاز باشید ریسک ریجکت ویزای شما زیاد می باشد.
 20. سابقه ریجکتی ویزای شینگن : اگر قبلا برای ویزای شینگن اقدام کردید تا سه ماه نمی توانید برای ویزای شینگن اقدام کنید بهتر است بین درخواست خود شش ماه فاصله بیاندازید.
  وقت سفارت شینگن

  وقت سفارت شینگن

 21. وقت سفارت : در زمان گرفتن وقت سفارت حتما باید یک کپی از ان را به همراه داشته باشید در غیر این صورت مصاحبه خود را از دست می دهید و مجدد باید اقدام کنید.
 22. ارائه مدارک بازگشت معتبر : بازگشت و خروج به موقع شما از حوزه شینگن کی از مهمترین فاکتور های سفارت می باشد. سعی کنید مدارک محکم و قانع کننده برای بازگشت به موقع خود ارائه نمایید.
 23. عدم صداقت و ارائه مدارک گمراه کننده : اگر در زمان مصاحبه سعی کنید با تکنیک های گمراه کننده شانس خود را افزایش دهید در صورت تشخیص افسر کنسول گری شانس دریافت ویزای خود را از دست می هید
 24. عدم رفتار مناسب در روز مصاحبه : رفتار یا ظاهر  نا مناسب در روز مصاحبه می تواند شانس شما را کاهش دهد.
 25. خود شما : خود شما می توانید بزرگ ترین دلیل برای ریجکت درخواست ویزای خودتون باشید.
  1. هیچ وقت شتاب زده اقدام نکنید.
  2. تمام موارد خواسته شده را تکمیل کنید.
  3. سعی نکنید میانبر بزنید.
  4. از ارائه اطلاعات کذب دوری کنید
  5. مطابق چارچوب عمل کنید
  6. و به یاد داشته باشید در صورتی که شرایط و مدارک تکمیل باشد هیچ جای نگرانی نیست 🙂

ریجکت ویزای شینگن
۴٫۹ (۹۸٫۹۹%) ۱۱۹ رای

۱۳
دیدگاه بگذارید

avatar
۷ تعداد موضوعات
۶ موضوعات مود بحث
۰ دنبال کنندگان
 
جالب ترین دیدگاه
پرطرفدارترین دیدگاه
۸ نویسنده
آژانس فرازشیدموژیسیمینزهرهمحشن قرایی جدیدترین نویسنده ها
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
اطلاع از
حمید
مهمان
حمید

من شهریور برای ویزای یونان اقدام کردم تمام مدارکم کامل بود ولی به دلیل نداشتن رزرو هتل ولی سربرگ و فاکتور هتل من رو ریجکت کردن باید چه کنم می تونم مجدد اقدام کنم ؟ و اینکه شما چه کمکی می توانید به من بکنید

بهمن
مهمان
بهمن

سلام خسته نباشی،خواهرم دعوت نامه واسم فرستاده بود رفتم سفارت هلند مدارک تحویل دادم بعدازدو ماه جوابش اومد ریجگت شدم تواین برگه بهم دادن گفتن اولا هدف سفرت مشخص نبوده ادرس خواهرم اشتباهی نوشته بودم. بند ۹ گفته بود مطمئن نبودن سفارت بازگشت به کشور ایران. من دوتا سند ملکی با ارزش ۵۰۰ میلیون تومان. تمکن مالی زیاد. کارمند رسمی هستم. منو ریجگت کردن. حالا من چکار کنم

آریا
مهمان
آریا

با سلام من و دوستانم براى ويزاى توريستى از سفارت فرانسه اقدام كرديم دو نفر مجرد و يكى متأهل مداركمون كامل با مدارك شغلى بسيار عالى تمكن هم بالاى ٣٠٠ ميليون بود و اولين ويزاى شنگن بود كه اقدام ميكرديم و متاسفانه همه رد شديم و علت هم توجيه محل و شرايط أقامت مورد اعتماد نيست و دومى قصد شما مبنى بر ترك حوزه ى شنگن پيش از سر رسيدن موعد انقضاى رواديد به إثبات نرسيد. به نظر شما أيا امكان داره چون اولين بار وارد حوزه شنگن ميشيم رد شده باشيم ،امكان داره در صورت اعتراض به نتيجه برسيم… بیشتر »

محشن قرایی
مهمان
محشن قرایی

سلام . بنده ۳۳ ساله و همسرم ۲۵ سالشه . یه دختر ۱٫۵ داریم . میخاستم بدونم اگر دخترمو ایران بذاریم و خودم و همسرم تقاضای ویزای توریستی شینگن یا انگلیس رو بدیم شانس گرفتن ویزا داریم ؟ موجودی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون داریم . خودم شاغل دولتی و همسرم خانه دار هست . ممنونم

زهره
مهمان
زهره

با سلام و سپاس بخاطر پاسخگویی شما
من خودم مستقیما برای ویزای توریستی لهستان اقدام کردم و کلیه مدارکم اعم از سه گواهی شغلی و سه حساب و رزرو بلیط و واچر هتل و بیمه و بقیه مدارکم کامل تحویل دادم من رو هفته گذشته ریجکت کردن و نوشته بودن هدف از سفرتون مشخص نیست و من اعتراض زدم هنوز پاسخی نیومده آیا تاثیری داره و آیا میشه قبول کنن؟

سیمین
مهمان
سیمین

خیلی خیلی ممنونم
من به کمک این مطالب به دو مورد مهم برخورد مردم که می توانس شانس من رو برای ویزا به صفر برسونه
من خیلی ممنونم و به همه پیشنهاد میکنم قبل از درخواست ویزا چک لیست را به دقت چک کنند

موژی
مهمان
موژی

اول تشکر می کنم که جواب همه سوالات رو میدید
دوتا سوال داشتم 🧐
من ماه پیش از سفارت المان رد شدم به دلیل گردش حساب می تونم مجدد اقدام کنم برای وقت‌ سفارت یا برای وقت هم باید ۳ ماه صبر کنم 😔
سوال بعدی شنیدم فنلاند هم زود وقت میده و هم رحت ویزا میده به نظرشما از فندلاند اقدام کنم سریع تر به جواب میرسم🙁
ممنون از سایت خوبتون
❤️❤️❤️